Behlül Akkoç

Behlül Akkoç

0

100

Behlül Akkoç olarak bendeniz 1987 Ankara İlahiyat Fakültesi mezunuyum.  1990 Yılında Girdiğim KPDS ya da YDS sınavında 100 üzerinden 92 puan aldım. 1996 Yılında Marmara İlahiyat Fakültesi Arap Dili ve Belagati Bölümünde Yüksek Lisansımı tamamladım. O günden bu yana Arapça ile iç içeyim.

User Rating: Be the first one !

Behlül Akkoç, Türkiye’de Filemaker yazılımını ayağa kaldıran adam

Behlül Akkoç Kimdir?

Behlül Akkoç
Behlül Akkoç

Behlül Akkoç olarak bendeniz 1987 Ankara İlahiyat Fakültesi mezunuyum.  1990 Yılında Girdiğim KPDS ya da YDS sınavında 100 üzerinden 92 puan aldım. 1996 Yılında Marmara İlahiyat Fakültesi Arap Dili ve Belagati Bölümünde Yüksek Lisansımı tamamladım. O günden bu yana Arapça ile iç içeyim. Arapça kursuma burdan erişebilirsiniz.

Ayrıca 1993 yılından bu yana Filemaker’a profesyonel anlamda her türlü desteği veren birisiyim.

Behlül Akkoç Kitap İçin Kolları Sıvıyor

Behlül Akkoç Filemaker Kitabı
Behlül Akkoç – Filemaker konusunda yazdığı ilk kitap

Filemaker Pro 6.0 konusunda Türkçe bir kaynak ihtiyacı olduğu gerçeği ortaya çıktı. Fakat Filemaker konusunda yıllarca önce yapılan çalışmalara raflarda kalması ve kitap yazmanın çok çetin bir iş olduğu gerçeği bizi kitap yazma konusunda hayli tereddüde düşürdü. Fakat insanlarımızın Türkçe kaynağa olan ihtiyacı ve bilginin paylaşıldıkça artabileceğine olan inancımız sonunda ne pahasına olursa olsun kitap yazma kararını vermemizi sağladı.

Kitabın çatısını oluşturmaya başlamadan önce düzeyini belirlemek için sitede yaptığımız anketler, çoğunluğun orta ve ileri düzey olması yönünde oy kullandığını gösterdi. Fakat biz ne olursa olsun, Filemaker’ı hiç bilmeyen ya da sadece adını duymuş olanlara da Filemaker Pro 6.0’dan yoksun kalmamaları için kitabın sonunda onlara da bir bölüm ayırmamız gerektiğini düşündük. 

Kitabın çatısını kurduktan sonra Filemaker Pro 6.0 ile ilgili aylarca süren bir hazırlık yaptık. Bu hazırlık aşamasında özellikle scriptler, işlevler ve formüller konusunda elimizden gelen hiçbir çaba ve gayreti esirgemedik. Kitabımıza yazdığımız tüm konular, detaylar ve örnekler en ince noktasına varıncaya kadar defalarca test edilerek doğruluğu tarafımızca onaylandı. Böylelikle test ederek doğrulamadığımız hiçbir konuyu kitaba yazma sevdasına düşmedik. Kitap yazma işi ciddi bir iştir. Bu yüzden çalışmalarımızı hatasız yapmaya özen gösterdik.Sonuçta karşımıza 800 sayfalık bol ömekli, uygulamalı, görsel ve detaylandınlmış bir Türkçe Filemaker Pro 6.0 Kaynağı çıkmış oldu. Burdan inceleyebilirsiniz.

Yeni bir kitap kaleme aldık. Kitap yazmak zor iş. Baktık bu böyle yürümeyecek, kitap yazmaya ara verip görsel eğitim setleri hazırladık. 

Filemaker konusunda hazırladığımız eğitim setlerimizi burdan temin edebilirsiniz.

error: filemakerx.com