Kurban Takip Yazılımı

Kurban Takip Yazılımı

Kurban Takip Yazılımı programının deneme sürümünü buradan indirebilirsiniz.

Kurban Takip Yazılımı uygulamasının online ya da bulut sürümünü http://kurbanonline.net/ sitesinden test edebilirsiniz.

Aynı anda iki yetkili aynı kurbanları satamaz, kendine ayırır ve diğeri o hisselere müdahele edemez.
Kurban Takip Yazılım 2024

Kurban Takip Yazılımı 2024 yıllardır üzerinde çalışmış olduğumuz bir projeydi.  bu yazılım sayesinde kurbağa organizasyonu yapan arkadaşlar kurbanlık ile ilgili işlemlerini çok kısa sürede güvenli bir şekilde ve sağlıklı olarak takip etme imkanı elde edeceklerdir.

 Bu yazılım tüm ortamlarda çalışabilmektedir: 

isterseniz bilgisayarınızda,  a ortamında,  internet ortamında Hatta cep Telefonunuzda dahi çalışma özelliğine sahiptir.  internetin bu programı erişim mümkün olmakta ve işlem yapılabilmektedir.

 programın belki de en önemli özelliği kolay kullanımıdır.  kafa karıştırmayan bir yapısıyla ve insan dostu olması ile karşımıza gelen bu yazılım bizi zorlamadan işlemlerimizi çok rahat bir şekilde yapmamıza imkan sağlamaktadır.

Kurbanlık hisseleri ile ilgili işlemler Biraz detay Arz edeceğinden yazılımı kullanırken kullanacağımızı ekranın geniş bir ekran olmasına dikkat etmeli,  telefonda kullanmak yerine tablette kullanmayı tercih etmeliyiz.

 program aşağıdaki özelliklere sahiptir:

Kurban tanımlama:

Kurbanlık tanımlama işlemini iki şekilde yapmamıza olanak sağlar:

1- Bunlardan biri bence belki de en önemlisi otomatik veri girişidir:

kurbanlık hayvanlarla ilgili bilgileri otomatik olarak ya da elle girmemize imkan veren bir özelliğe sahiptir.  daha önceden tanımlı paket halinde birtakım kampanyalarımız varsa o kampanyaları daha önceden tanımlayarak istediğimiz Kampanyayı seçtiğimizde kurbanlık tanımlama ekranında o kampanya ile ilgili tüm bilgilerin o ekrana atmasını sağlayabiliriz. 

 ikincisi ise elle veri girişidir:

 kurbanlık  hayvanlara ait bilgileri girdiğimiz ekranda istersek elle de veriler girebiliriz.  elle girdiğimiz verilerde hesaplamalar otomatik olarak yapılmaktadır.

 kurban tanımlama bölümü Belki de bu yazılımın en zevkli bölümlerinden bir tanesidir.  aşağıdaki resim bunu açık ve net bir şekilde ortaya koymaktadır:

Kurban Takip Yazılımı 2021
Kurban Takip Yazılımı 2021

2- Kurbanlık bilgilerini Girdikten ve kurbanlık hayvanlar hisselere otomatik olarak yazılım ayırdıktan sonra bize düşen görev değerli arkadaşlar Tek tıkla o hisselerin satışını yapmaktır:

 hisse satışına kurbanlık işlemler bölümünden ya da hisseler bölümünden çok kolay basit ve güvenli bir şekilde yapma imkanı vermektedir.  hisse satışına aynı zamanda temsilci yapabildiği gibi müşteri de kendisine boşta olan bir hisse tahsis edebilmekte yani ayırt a bilmektedir.   aşağıdaki resim Bunu güzel bir şekilde anlatmaktadır.

Kurban Takip Yazılımı 2021

3- Arkadaşlar hisse satışı yaparken müşteriye özel fiyat belirleme imkanı da sunmaktadır.   Bu özellik sayesinde özel müşterilerimize özel indirimler yapabiliriz.

4-  sistem hisse satın almış ve bize borcu olan müşterilerimizin borçlarını kolay bir şekilde otomatik olarak kapatmanızı  sağlamaktadır.  bu itibarla da peşin parası olmayan müşterilerimize taksit yapma imkanı da sunmaktadır.  aşağıdaki resim bize bunu güzel bir şekilde açıklamaktadır 

Borcun otomatik bir şekilde bir hamlede kapatma imkanı da sunmaktadır.  bu özelliği kullanarak borçları topluca kapatma imkanı da elde edebiliriz.  aşağıdaki resim Bunu güzel bir şekilde anlatmaktadır.

5- Makbuz yazdırma:

  makbuzları ayrı ayrı ya da topluca yazdırma imkanı sağlayan bir özelliktir.  taksitle borcunu ödeyen müşterilere her taksit ödediğinde yeni bir makbuz kesme imkanı sunmaktadır.  makbuzda ara ödemelerde yer almaktadır.  aşağıdaki resim Bunu güzel bir şekilde ortaya koymaktadır. 

Yukarıdaki makbuzun aynısını projede yazdırabiliriz makbuz iki bölüme ayrılmaktadır üst bölüm satıcıda alt bölümde müşteride kalmaktadır.

Aşağıdaki resim ise toplu makbuza bir örnektir

6- Programın en önemli özelliklerinden bir tanesi de etiket yazdırma özelliğidir.  hisseleri paketlendikten sonra o paketler üzerine müşterinin Detay bilgilerinin yer aldığı etiketlerin yapıştırılması paketin kime ait olduğunu bulma konusunda bize yardım edecektir.   bu Özellik sayesinde yapışkanlı etiketlere etiket yazdıra bilmekteyiz. Aşağıdaki resim bize bunu güzel bir şekilde anlatmaktadır.

7- Satışı iptal etme:  yaptığımız hisse satışına bu özellik sayesinde iptal edebiliriz.  sadece satışı iptal etmekle kalmaz daha önceden rezerve edilen bir Siparişi de bu sayede iptal edebiliriz.  bu işlem  hisse bilgilerini orijinal haline getirmektedir.  tek tıkla yapacağımız bu işlemin neye benzediğini aşağıdaki resimden görebilirsiniz.

8- Hisseler ekranında hisseler yüzlerce hisseden oluştuğunda bir karmaşa ortaya çıkacak ve ekran allak bullak olacaktır.  bunun önüne geçmek için tasarladığımız ayraç özelliği bizi bu konuda rahatlık noktadır aşağıdaki resim hisseler arasındaki karmaşayı göstermektedir 

Fakat aşağıdaki resim ise bize derin bir nefes aldır maktadır 

9- Program bize vekalet listesini bebek adet vermeyenlerin de bir listesini sunmak da Dolayısıyla işimizi oldukça kolaylaştırmaktadır.

10- Program sayesinde satılmış olan hisseleri tek bir düğmeyi tıklayarak liste halinde ala bilmekteyiz.

11- Hisse satışı yapılırken müşterinin bir notu varsa kaydedilir.  sonradan bu notların bir listesi tek bir düğmeye tıklayarak liste halinde önümüze gelir.

12- Hissedarların borçlarını Kapatma ya da başka nedenlerle hissedarı arama ihtiyacı doğabilir.  yazılım bize tek bir düğmeye tıklayarak imkanı sunmakta ve istediğimiz müşterinin bilgilerini görmemizi sağlayabilmektedir.

13- Sistem bize bağışlanan hisselerinde kaydını tutmamızı sağlamaktadır.  tek bir düğmeye tıklayarak bağış yapılan hisselerin bir listesini elde edebiliriz.

14- Ekranda bunların kayıtları farklı amaçlarla Excel’e gönderme ihtiyacı hissedebiliriz.  yazılım bize bu imkanı sunmaktadır.  Örneğin bize borcu olanların bir listesini oluşturup bunu Excel’e gönderebiliriz.  ya da SMS atmak istediğimiz insanları bulup Onların bir listesini oluşturup Excel’e gönderip oradan SMS atabiliriz.  Yani bu özellik bize çok farklı amaçlarda yardımcı olacak güzel bir özelliktir.

15- Kurbanlık hayvanları günlere göre listeleyebilirsiniz.  Böylelikle her müşterinin hangi günde hangi hayvanı istediğini belirlenmiş olabiliriz.

16- Programın en önemli özelliklerinden bir tanesi kesim listesi oluşturmaktır.  hisse satışı tamamlanmış olan hayvanlar belirli bir sıraya konularak kesin listesi oluşturulur.  Bu liste oluşturulurken hissenin ne kadar erken tarihte ve saatte alındığına dikkat edilir.  Böylelikle Kimse kimsenin önüne geçmemiş ve adalet sağlanmış olur. 

17- Kurbanlık hayvanların kesimi parçalanması paketlenmesi için Masalar belirlenmesi.  Bu da programın en temel özelliklerinden bir tanesidir.  bu özellik sayesinde Masalar belirlenir masa yetkisi tanımlanır.  liselerin satımı tamamlanmış olan kurbanlık hayvanlar bir masaya atanır.  kurban tarihi geldiğinde o masanın sorumlusu ya da sorumluları tarafından kesilir parçalanır paketlenir ve sıra listeyi hazırlama işlemine gelir.

Aşağıdaki listede kesim listesi yazdırmak için kullanılan ekrandır:

18- Kesim işlemi tamamlandıktan ve hisseler parçalara ayrıldıktan sonra artık sıra paketten diye getir paketlere konulduktan sonra buna hisselerin hazırlığı adı verilir.  �şte bu özellik sayesinde paketler hazırlanır ve kayıt altına alınır.   bundan sonraki işlem hazırlanmış olan Paketlerin sahiplerine ya da yetkililere teslimidir.

Aşağıda gördüğünüz resim paket hazırlama ekranlı göstermektedir:

19- Hisse teslimatı programın en can alıcı özelliklerinden bir tanesi dir.  hisse teslimatının yapılabilmesi için hisselerin hazır hale getirmiş olması ve bunların kayıt altına alınmış olması gerekir aşağıda yer alan liste hisse teslimatı için alınmış olan bir çıktıdır.

Bu listede teslim yazan yere teslim edilmiş olan paket işaretlenir ve Teslim alan kişi ya da yetkilileri oraya imzasını atar attıktan sonra bu sisteme kaydedilir.  Böylelikle Paketlerin teslim edildiği bilgisini istenildiği sabahın ulaşılmış olur.

20- Sistemin en önemli özelliklerinden birisi de masraf kayıtlarını tutmasıdır.  Çünkü masraf kayıtlarının tutulması kasayla etkileyen bir unsurdur Bu nedenle bu işlem elzemdir.  aşağıdaki resimde masraflar ekranını görmekteyiz 

Bu ekrana yeni masraf görebilmekte istediğimiz tarih aralığındaki masrafları görebilmekteyiz 

21- Kasa:  programın en önemli özelliklerinden bir tanesi kaçsa modülüdür.  sattığımız hisselerden elde ettiğimiz gelirleri ve bu gelinlerden masraflarınızı çıktığımızda kaçsa da mevcut olan parayı bu ekranda görebilir ve bu ekranı rapor olarak da yazdırabiliriz.

22- Personel kayıtlarını tutma.  Aslında bu bir personel takip programı değildir.  fakat kurbanlık işlemlerinde gerekli olan personelin bilgisinin burada tutulması zorunludur.  Çünkü bu personel içerisinden temsilciler atanacak ve satış işlemleri borç kapatma işlemleri ve daha pek çok işler bunlar tarafından yapılacaktır.  temsilci ataması yapılmadan önce personel kaydının girilmesi gerekmektedir.

23- Temsilci tanımlama:  işte bu özellik sayesinde sisteme giriş yapacak olan temsilcilerini şifrelerini tanımlayarak programın kullanımını sağlayabiliriz.  bu özellik sayesinde işlemlerin kimler tarafından yapıldığında kontrol etme imkanınız olacaktır.  bu işlemin yapıldığı ekranda Yeni temsilci atamamız temsilci pasif etmemiz Hatta silmemiz mümkün olacaktır.

24- Müşteriler:  sistem bilgisinin ve bizden satın aldığı hisselerin verilerinin olduğu ekrandır. Bu ekranda müşterileri kontrol etme bilgilerini güncelleme bizden Satın almış olduğu hisseleri tarihlere göre görme imkanı elde etmekteyiz.

25- Sistemde neler olup bitiyor.  Siz yapılan işlemlerin bir kaydını arka planda tutmakta ve böylelikle sistemde neler olup bittiğine görmemizi sağlamaktadır 

26- Hisse işlemleri:  hisse satırının yanında yer alan hisse işlemleri düğmesine tıkladığınızda aşağıdaki işlemleri yapabilmekteyiz:

27- Ayarlar:   bu özellik sayesinde programla ilgili pek çok ayarı yapma imkanı elde etmekteyiz.

28- Kampanya:  bu özellik sayesinde özel kampanyalar tanımlayarak hem kurbanlık hayvan girişinde bunu kullanabilir hem de müşterinin bu kampanyadan yararlanmasına sağlayabiliriz.

Yukarıdaki özelliklerin dışında yazılımda yer alan özellikleri görmek ve incelemek için lütfen YouTube kanalımızı ziyaret ediniz.  Bunun için burayı tıklayabilirsiniz.

 Behlül Akkoç

 internetyazilim.com

Hakkında Behlül Akkoç

Ayrıca inceleyin

Filemaker nasıl çalışır

filemaker nasıl çalışır Filemaker nasıl çalışır diye merak eden arkadaşlar lütfen bu videoyu izlesinler.

error: filemakerx.com