Menüleri Özelleştirme

Behlül AKKOÇ

Yönetici
Yönetici
FileMaker Pro Advanced uygulamasının en güçlü özelliklerinden biri, geliştiricilerin menü çubuğunu özelleştirme ve uygulama deneyimi üzerinde tam kontrol sahibi olma yeteneğidir.

Menüleri Özelleştirme Yeteneklerini Keşfetme
Menü çubuğunu kişiselleştirmek, standart uygulama deneyimine göre bir dizi yeni yetenek sağlar. Bunlar şunları içerir:
• Yeni Menü Ekleme - Özel komut dosyalarını yürüten öğelere sahip yeni menüler ekleyin.
• Anahtar Komutlarını Değiştirme - Mevcut menüler için tuş komutları ekleyin, kaldırın veya değiştirin.
• Standart Menü Adlarını Özelleştirme - Kullanıcının mevcut veritabanını veritabanındaki daha iyi yansıtmak veya bilinen terminolojiyi yansıtmak için mevcut menüleri ve menü öğelerini yeniden adlandırın. Özel adlar, bir formülle kodlanmış veya dinamik olarak oluşturulabilir. Örneğin, Yeni Kayıt menü öğesi, geçerli düzenin açıklık için tablo adını (Yeni Kişi Kaydı) veya kullanıcıya özel jargonu (Müşteri Ortaklığı Başlat) içerebilir.
• Standart Menü İşlevselliğini Özelleştirme - Standart bir menü işlevini bir customscripte yeniden yönlendirin. hangi tablodan.
• Koşullu Olarak Menüleri Gizleme - Özel menülerin mevcut tabloya, pencere moduna, işletim sistemine veya diğer kriterlere göre görünür olup olmadığını kontrol edin. Örneğin, Tüm Kayıtları Sil menü öğesini kaldırmak, işlevi gerektirmeyen kullanıcılar için iyi bir güvenlik önlemidir.
 
Üst