Filemakerx Referansları

FilemakerX Referansları ve sizden gelenler

Filemakerx refransları
FilemakerX referansları

FilemakerX referansları başlıklı bu yazımızda bizden bir şekilde hizmet almış olan kişilerin hakkımızda söylediklerini isim vermeden sadece ad ve soyad bilgilerinin ilk harflerini vermekle yetindik. Bize gelen maillerde ad ve soyadları mevuttur:

Filemakerx Referansları kaynak arıyor

Yıllar evvel FileMakeri ilk tanıdığım günlerde aramadığım kitapçı, yayın evi kalmamıştı. Tek bulabildiğim çok yüzeysel hazırlanmış FM 2.1 kitabıydı. Kısa sürede kitabı en ince ayrıntısına öğrendim nerdeyse ezberledim. Ardından FM 4.0 çıkmıştı. Yine kapı kapı kaynak aradım. Bu sefer başka bir yazar tarafından hazırlanmış 4.0 kitabını buldum. Onu da kısa sürede bitirdim. Ama yüzeysel olan bu kitaplar içimdeki öğrenme isteğini tatmin etmiyordu.

Filemaker Referansı kaynağa kavuşuyor

Ne zaman ki Üstad Behlül Hocayla filemakerx.com adresinde tanışma fırsatı oldu. Bu benim için çok aydınlık bir dönemin başlangıcı oldu. FM 6.0 kitabın yazılmasını en çok isteyenlerden biri de bendim belki. Çünkü kitap hazır olunca bana gönderiniz diye baskıdan önce sipariş verdiğimi hatırlıyorum. Bu kitap sadece bir kitap değil gerçekten elinizin altında bir yardımcı eleman gibiydi.

Filemaker Referansları benim için ne dedi?

Çünkü Üstadın diğer yazarlardan farkı; gecede gündüzde her zaman sizin sıkıntılarınızı gidermek için hazır kıta bekliyor olması. Düşünüyorum; kafama takılan veya halledemediğim bir işle karşılaştığımda Üstadın hemen messengerına başvuruyor hemen cevap alıyor veya o kapalı ise mail atıyorum aynı gün içinde cevap geliyor, Sıkıntım o gün halloluyor. Cevapsız bıraktığı bir sorum olduğunu hatırlayamıyorum.

Filemaker işi fedakarlık işidir

Biz FileMaker kullanıcılarına bu kadar hizmeti iyiliği yapan Üstadın hiç bir zaman bunun karşılığını maddi olarak ( tatmin edici miktarda ) aldığını düşünmüyorum. Hatta bazan takılırım kendisine :” yine duramadın hangi setler hazırlıyorsun? FM le ilgili.” Burada tüm dostlarımızdan istirhamım ; Üstada olan maddi manevi desteklerimizi çekmemek ya da maddi manevi destek vermek! İnanın kendisini bu derece programa adayıpta karşılığını alamayan hala da bu hizmetini devam ettiren başka Üstad bulamayız.Bugüne kadar yaptığı her çalışmadan azami istifade ettiğimiz Behlül Beyin yeni çalışmalarını dört gözle beklediğimizi bildirir, kendisine başarılar dilerim. 13/Eylül 2007

Mehmet Dinçe / Kayseri

FilemakerX referansları devam

Merhaba, uzun süredir FM ile ilgilenmediğim için, sitenizin farkında değildim. Henüz karşılaştım ve doğrusu etkilendim, tebrikler..

A.A / Eyüp İstanbul

Ögrenmek kendimi geliştirmek gerekirse şirkete satin alınması icin tüm gerekli dokumanları rica ediyorum.

K.G/Antakya Hatay

Yıllardım yapmaya çalıştığım veri tabanı uygulamamı, profesyonellere bırakma zamanı geldi artık.

S.K/Ataşehir İstanbul

filemaker 9 web destekli öğrenci uygulamaları örnekleri, Güzel tasarımlı örnekleri ve filemaker 9 ile ilgili kitap ve eğitim CD leri varsa yollayabilir misiniz?

A.M/Selçuklu Konya

Türkiye’nin ilk ve tek “Gönüllü” Filemaker eğitimcisisiniz Behlül bey

O.Y/Kayseri

Behlül bey, öncelikle böyle bir siteyi hazırladığınız için ellerinize sağlık demek isterim.

E.A/İstanbul

Filemakerx referansı soruyor…

Merhaba Behlül Bey. aslında uzun bir süredir sitenizi ve çalışmalarınızı takip ediyorum. ancak filemaker hakkında ciddi manada bir duyumumuz olmadığından açıkçası çok da cesaret edemiyorum bu programla ilgili girişimde bulunmayı. malum bir programı kullanmayı öğrenmek birkaç ay alıyor. onunla program yazmakta bir o kadar zaman alıyor. ben access ile bazı basit uygulamalar geliştiriyorum ve okuduklarımdan Filemaker’ın daha üstün olduğunu anlayabiliyorum. benim merak ettiğim çok kapsamlı projeler geliştirmediğim halda filemaker kullanmayı öğrenmeye değip değmeyeceği. Mesela 7 CD lik görsel eğitim setiniz ne kadar zamanda bana bu programı öğretebilir? visual basic orta seviyede biliyorum ve algoritma, veritabanı mantığını az çok biliyorum. ingilizcemde orta civarında. bu bilgiler ışığında ne kadar zamanda öğrenirim? veya gerek var mı basit programlar yazan birisi için? görsel eğitim setinin fiyatınıda bir türlü göremedim bilgi verebilirseniz sevinirim. size iyi çalışmalar dilerim.

O.A/ Ordu Fatsa

Bir teşekkür

Böyle bir başarı öyküsü ve emek nasıl anlatılır tam bilemiyorum. Behlül hocamın sitede gördüğüm örnek uygulamalarını hayranlıkla izledim. Her şeyi göremediğim için artan merakımı ve filemaker böyle anlatıldıysa bilgisayarla yeni tanışan bir insanın bile bu proğramı öğrenebileciğine inanarak behlul hocamın setlerinde edindim… iyi ki de almışım ve iyi kide böyle bir üstad türkiyede hocam allah razı olsun… derslerinizden çok şey öğrendim ve öğrenmeye devam ediyorum…. Tebriklerin en güzeli böyle abideye destek olmaktır… Hocam Allah razı olsun….

M.D/Melikgazi Kayseri

Gönüllü Filemaker neferi

Türkiye’nin ilk ve tek “Gönüllü” Filemaker eqitimcisisiniz Behlül bey. Bende yaklaşık 5 sene önce filemaker ile tanıştım ve bende sizin qibi proqrama hayran kaldım ve inanın 5 senedir adınız aklımadadır sizin bu proqramda Türkiye de bir numara olduqunuzda şüphesiz. Birşey lazım olmuştu qooqlede ararken bile sizin adınızla aradım bu siteyi qördüm 🙂 İçimdekileride yazmadan edemedim. İyi çalışmalar

O.Y/Kayseri

Yürekten teşekkür

Çalışmalarınızı büyük bir zevkle inceledim .tüm detaylar inanılmaz bir sabırla ele alınmış, özellikler gerçekçi örneklerle hiyerarşik bir düzende güzel bir uslubla  anlatılmış.konuyu anlatan kişinin sadece bir yazar yada çevirmen değil filemaker programını yaşayan bir programcı olmasının bunda büyük katkısı var.Sayın Behlül Akkoç tüm Türkiye filemaker programcıları için ilk kazançtır.

T.E/Trabzon

Sitenizi çok beğendim. filemakercılara hayırlı uğurlu olsun.

O.G/ Kadıköy İstanbul

Buraya yazacak daha çok yorum var, vaktimiz olursa yazarız inşallah. Ayrıca Udemy platformunda kursiyer arkadaşların yazdıklarını da buradan okuyabilirsiniz.

error: filemakerx.com